Lista wniosków JST zakwalifikowanych w 2021 r. jest już dostępna

Najczęściej zadawane pytania

Czym są laboratoria cyfrowe einstein™ ?
Nowoczesna platforma edukacyjna, która daje nauczycielom nowe możliwości i inspiruje uczniów, zamieniając zajęcia z przedmiotów ścisłych we wciągającą przygodę z nauką. Łączy rozbudzające ciekawość eksperymenty z interaktywnymi ćwiczeniami multimedialnymi i przyjaznymi dla użytkownika aplikacjami analitycznymi, działającymi na dowolnym tablecie i komputerze.
Czy w mojej szkole laboratorium einstein™ jest potrzebne ?
Samodzielne wykonywanie doświadczeń lub ich aktywna obserwacja to bardzo efektywny, a zarazem najbardziej atrakcyjny dla uczniów sposób nauczania. Wykorzystanie nowoczesnego przenośnego laboratorium einstein™ w klasie, jak i w terenie, wspiera rozwój umiejętności pracy zespołowej uczniów oraz pozwala na rozwiązywanie bardziej złożonych problemów metodą projektu edukacyjnego. Ponadto, wykorzystując laboratoria einstein™, nauczyciel może w łatwy sposób uzupełnić zajęcia o treści rozszerzające.
Moja szkoła zakupiła urządzenia einstein™ - co teraz ?
Pobierz ze strony darmowy podręcznik zawierający propozycje wielu ćwiczeń. Jest on idealnym przewodnikiem, który ułatwi przygotowanie doświadczeń ujętych w podstawie programowej i wielu innych eksperymentów uwzględniających treści nadobowiązkowe. Daj się zainspirować i obejrzyj również filmiki z przeprowadzonych doświadczeń
Jaka jest różnica pomiędzy aplikacją MiLAB a einstein™ World ?
einstein™World jest aplikacją zaprojektowaną do obsługi zadań tworzonych przez nauczycieli w programie einstein™Activity Maker, które następnie rozwiązują uczniowie. Każda aktywność jest gotowym planem lekcji, pozwalającym podopiecznym na samodzielną pracę z przygotowanym wcześniej zestawem eksperymentalnym. Oprogramowanie MiLAB pozwala każdemu przeprowadzać własne eksperymenty i zbierać z nich dane. Udostępniamy gotowe podręczniki zgodne z podstawą programową, opierające się na korzystaniu z aplikacji MiLAB.
Czy do korzystania z platformy einstein™ potrzebne jest osobne urządzenie dla każdego ucznia ?
Z naszych badań i obserwacji wynika, że jedno urządzenie sprawdzi się dla grupy 3-4 uczniów, w związku z czym zachęcamy zakupienie siedmiu urządzeń dla klasy liczącej 21-25 osób.
Czy einstein™Tablet+2 jest niezbędny do korzystania z platformy edukacyjnej einstein™ ?
Nie. Platforma edukacyjna einstein™ może być wykorzystana na wielu urządzeniach mobilnych z systemem Android lub iOS, lub na komputerach osobistych z systemami Windows, Mac, Linux.